Jdi na obsah Jdi na menu
 


Série příbéhů o Marry a celé její partě

Příběh April
Je první dubnový večer a Marry i se svou rodinou sedí doma na pohovce a dívá se va televizi. Pro Marry jsou rodiče a bratr jen trápení. Raději by se dívala třeba na Matrix než na tento starý francouzky "hnus". Totálně ji to nudí, proto se rozhodne zavolat kamarádkám a půujdou do kina. Zavolá celé partě (Lucce, Sáŕe, monice, Clair a Suzan).
Všechny kromě chudiny Clair do kina můžou jít (Clair má totiž přísnější rodiče než kdokoliv jiný. A prý už je pozdě. Tma a po ulicích chodí cigáni.....). sraz mají u kina v 19:00 hodin. Proto na sebe Marry rychle natáhne džínsy, bílý top s potiskem Madony, tenisky, kšiltovku, lehkou bundu a vyjde z bytu. A dole na temné chodbě se zastaví, něco slyšela !!!
Kňourání a fňukání slyší někde z venku, rozhlédne se ale ze dveŕí nic nevidí. Potom co se vydá na cestu přes město kňourání stále zesiluje. Zdá se jí to, nebo nékde opravdu uvízl pejsek?
Šla a asi o dvacet metrů dál uviděla pod lavičkou přivázané a schoulené k jedné její noze malé štěňátko kokršpaněla.Odvázala provaz a zvedla pejska teda, ......dívala se na něj........byla to fenečka. Pomyslela si, že ji tu přece nemůže nechat. Položila si ji do náruče a kňouráí utichlo.
Zprvu byla nerozvážná, na konec se ale rozhodla, fenka se bude jmenovat April. Rodiče zvířata mají rádi. Kaźdý den s nimi pracují v ústavu, proto věděla že si jeho , teda vlastně ji bude moci nechat. A proć jméno April? Našla ji přece v prvním dubnovém dnu. Pokraćovala v cestě, chtěl ase štěňátkem pochlubit všem kamarádkám.
Když došla ke kinu celá parta si už povídala před hlavním vchodem. Čekalo se tedy jen na ni. Spozdila se, má ale pádný důvod k vysvětlování. Kdyź se pozdravily a kaźdá si pochovala April, pustili Marry konečně ke slovu, aby se dozvědéli jak k april přišla.
Když povyprávěla pŕítelkyním celý příbéh, měli všichni fenečku ještě radši. Neuvědomovali si však dosti důleźitou věc. Chtěly jít do kina, tam psi nesmí !!! Rozpoutala se debata jak to vyřeší. Po chvilce to zvládla Suzan , která kamarádkám připoměla, že v kině pracuje její máma a má dnes služb. Zvířátka miluje, proto jim určitě dovolí mít april u sebe.
A měla pravdu. v kině jim to proślo. Kdyź se posadily v sále položila si marry teď už spící fenku na klín a zadívala se na Americký film. Po třech hodinách dorazila domů a domluvila se na všem s rodiči. Byla unavená a šla si lehnout. April položila do dekou vystalného pleteného kośíčku.
Druhého dne brzo ráno škrábala april na dveře, tak s ní šla Marry ven. Chodily poi vyšlapaných cestičkách, april čas od ćasu něco oznaćkovala, vše vždy oćenichala, pozdravila se po psím s jinámi psy, když na ni najednou začal jeden velký foxteriér štěkat a rafat, až se Marry začala bát, že jí ublíží. Chtěla tomu zabránit, natáhla po April ruce ale, ............. nestihla to !!!
pes April zabodl hryzáky do tlapky a utekl. Marry April popadla a utíkala na veterinu. Cestou zavolala rodičům a kamarádkám.
Všichni se před veterinou seśli a śli za doktorem. ten ihned řekl že Aprilinu tlapku musí operovat. Zavolal kolegy a na sále se s nimi i April zavřel. nastala napjatá chvíle , kdy vśichni utěšovaly Marry, že bude vśe v pořádku. Nikdo si tám ale nebyl úplné jistý. Operace se protáhla dlouho do noci takže vśichni usnuli v čekárně.
ráno je vzbudilo kňourání a tiché štěkání. Marry se ihned rozebéhla do sálu a jakmile vstoupila a April ji uviděla, rozeběhla se do Marryiné otevřené náruči. pustila ji na zem a viděla april jak pobíhá po místnosti a trocho kulhá se zafačovanou tlapkou. jinak byla ale úplně zdravá.
Bylo to moc fajn, vidét April zase v pohodě. A marry si slíbila źe uź bude opatrnéjší. Obrazek
Návštěva babičky
O prázdninách se Marry rozhodla navśtívit babičku. Samozřejmě vzala aspril s sebou. Proˇ%zijí spolu skvélá dobrodružství... A jaká? To se dozvíš za mésíc, tak se těš :-) .

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář